do strony glownej wydziału  strona główna WCh   nowości  |  telefony kontakt  
wstecz Strona Główna

Strony prywatne

Zasoby:

Pomoc:


Czasopisma on-line:

 
Zasoby Wydziału Chemii

Aby się zalogować...

Aby móc się zalogować na serwer wydziałowy należy skorzystać z dowolnego programu umożliwiającego nawiązanie połączenia poprzez protokół ssh v.2. Jednym z takich programów jest PuTTy - darmowy, wygodny, nie wymaga instalacji. Wystarczy zapisać na swoim dysku i uruchomić. Program można ściągnąć stąd lub bezpośrednio ze stron autorów. Dostępna jest także instrukcja, jak dostosować ten program do swoich potrzeb... (TUTAJ)
Program PuTTy dostępny z tego serwera jest w wersji 0.57

Aby przesłać pliki...

Aby przesłać dowolne pliki z serwera lub na serwer będąc poza Wydziałem, należy skorzystać z dowolnego programu, który obsługuje ssh v.2. Jednym z takich programów jest WinSCP - darmowy, wygodny, dostępny także w polskiej wersji językowej. Wersję instalacyjną można pobrać stąd, lub bezpośrednio od autorów (zawsze aktualna, najnowsza wersja) z tej strony. Dostępna jest także wersja nie wymagająca instalowania: wystarczy skopiować i uruchomić (do pobrania).
Program WinSCP dostępny z tego serwera jest w wersji 3.74

Kiedy potrzebna jest pomoc:

 • Jak założyć swoją własną stronę domową?
  Posiadając konto na serwerze "wydziałowym" lub studenckim możemy we własnym zakresie założyć własną stronę domową widoczną z dowolnego miejsca na świecie. Potrzebna jest tylko znajomość dowolnego edytora tekstu lub edytor HTML i chęć...
 • Jak się zalogować na serwer, na którym mam konto?
  Posiadając konto na jakimkolwiek serwerze możemy się nań zalogować - na wiele sposobów. Proponowane tu rozwiązanie (zastosowanie programu PuTTY) opisuje krok po kroku, jak to zrobić.
  Po co się tam logować? Chociażby po to, by w całkowicie bezpieczny sposób przeczytać swoją pocztę lub założyć/zmienić swoją stronę domową...
 • Nie mogę się zalogować na konsoli i nie wiem nawet, dlaczego!?
  Prawdopodobnie został przekroczony limit quota. Problem ten dotyczny głównie osób logujących się na terminalach studenckich lub na pracowniach i korzystających z nieskonfigurowanych przeglądarek internetowych.
 • Przestał działać mój forward! Przez to nie dochodzi do mnie poczta.
  Po wprowadzeniu standardu SPF przekierowywanie poczty w oparciu o pliki .forward przestało działać. Jak zrobić to po nowemu? Odpowiedzi zawarte są właśnie tu.
do gory stronydo góry strony
wsteczwstecz
  do strony glownej wydzialu  strona główna WCh kontakt   Jak się skontaktować? ostatnia aktualizacja strony:
21.02.2006 r.
do strony głównej UG do strony głównej Wydziału do strony głównej Wydziału